"Aku­pun­ktū­ra dar­bo­jas sa­ska­ņo­jo­ši – glu­ži kā mū­zi­kā, kad ska­ņas vei­do vie­nu skais­tu me­lo­di­ju,» – tā šo ār­stē­ša­nas vei­du po­ētis­ki rak­stu­ro Lat­vi­jas Ho­lis­tis­kās me­di­cī­nas un na­tu­ro­pā­ti­jas aso­ci­āci­jas pre­zi­dents, pro­fe­sors Ni­ko­lajs Ni­ko­la­jevs.

Jautājumi un atbildes:

(Avots: Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca )

Kāds ir akupunktūras iedarbības mehānisms?

  Saskaņā ar ķīniešu tradicionālās medicīnas priekšstatiem akupunktūra harmonizē un līdzsvaro enerģijas plūsmu ķermenī, iedarbojoties uz īpašiem punktiem ķermeņa ārējā virsmā ar ļoti tievu adatu palīdzību. Akupunktūras punktu stimulācija veicina vienmērīgu enerģijas cirkulāciju, kas meridiānu sistēmā plūst līdzīgi kā ūdens upē.

  Akupunktūras punkti atrodas uz meridiāniem. Katram punktam ir noteikts iedarbības efekts. Ārstēšanas rezultāts būs atkarīgs no punktu izvēles, kas pielāgota Jūsu īpašajam gadījumam.

  Mūsdienu akupunktūras pētījumi rāda, ka akupunktūra pozitīvi ietekmē organisma homeostāzes regulāciju. Pētot smadzeņu darbību ar funkcionālās magnētiskās rezonanses metodi, zinātnieki ir pierādījuši, ka adatu terapija iedarbojas uz nervu sistēmu, atjaunojot normālu smadzeņu funkcionēšanu, ja tās „iestrēgušas” sāpēs un slimībās.

Vai akupunktūra ir droša?

   Jā, akupunktūra ir ļoti droša metode, ja to veic sertificēts akupunktūras ārsts. Akupunktūrai ir ļoti zems blakusparādību risks.

Vai akupunktūra ir sāpīga?

  Akupunktūras adatas ir daudz tievākas nekā adatas intramuskulārām injekcijām. Ievietojot adatu, sajūtas līdzīgas oda kodienam. Pēc tam, kad adata ievadīta audos, rodas smaguma, siltuma vai tirpšanas sajūta. Pacienti raksturo adatu terapiju kā ļoti relaksējošu procedūru. 

  Akupunktūra ir efektīva cilvēkiem ar dažāda veida hroniskām sāpēm, ieskaitot muguras, kakla un plecu sāpes, ceļgalu sāpes, hroniskas galvassāpes un migrēnu, pie hroniska iegurņa sāpju sindroma, ginekoloģiskām slimībām, alerģijām, ekzēmas, nātrenes, kā arī pie stresa izraisītiem veselības traucējumiem un trauksmes.Bildes avots: www.tiens.lv

  Pierakstīties pie akupunktūras ārsta:

  • Līvānos pa tālruni    -    65320346

     PIERAKSTĪTIES 

      CENRĀDIS        

 

Jūs varētu gūt labumu no adatu terapijas, ja Jūs:

  • Cīnāties ar hroniskām sāpēm un slimībām, kas nav reaģējušas uz cita veida ārstēšanu
  • Vēlaties samazināt atkarību no zālēm
  • esat noguris no neefektīvas ārstēšanas
  • meklējat dabisku terapijas veidu ar mazu blakusparādību risku
  • vēlaties justies labāk un uzlabot savas dzīves kvalitāti
 .